איזה חדרי בריחה הכי מומלצים?

איזה חדרי בריחה הכי מומלצים?

חדרי בריחה הם סיפור הצלחה של ממש, במיוחד במדינת ישראל הקטנה. בישראל יש בערך שמונה מיליון תושבים בלבד, אבל יש בה מעל 200 חדרי בריחה. זה יחס מדהים בין כמות תושבים קטנה יחסית למספר מכובד מאוד של חדרי בריחה. זאת אף בהשוואה למדינות המובילות בתחום חדרי הבריחה, כמו רוסיה. המספרים הגדולים האלה מעלים את השאלה, באיזה אסקייפ רום לבחור? אם יש כל כך הרבה חדרי בריחה, מה הם החדרים המומלצים מבין הקיימים, שבהם הכי טוב לנו לבחור? האמת היא שאין אמת אחת ובעבור כל קבוצת חברים יש חדרי בריחה מומלצים אחרים.

העדפה אישית לסגנון החדר

חדר בריחה יכול להיות בנוי בשני סגנונות מסוימים – חדר בריחה ליניארי (קווי) או מקבילי. כידוע, בעת משחק באסקייפ רום עולות חידות ורמזים שצריך לפתור כדי למצוא את הדרך החוצה מהחדר. בחדרי בריחה ליניאריים, אחרי כל חידה שפתרתם, תגיע חידה אחרת(לרוב קצת קשה יותר מהקודמת). בחדרי בריחה מקביליים, בכל רגע נתון יש כמה וכמה חידות זמינות לפתרון, וכמה חידות שעדיין לא התגלו. חדרי בריחה מומלצים יש משני הסוגים – אתם צריכים להבין מה הסגנון המועדף עליכם.

רמת המסתורין

אחד האלמנטים החשובים ביותר בחדרי מילוט מומלצים – הוא רמת מסתורין גבוהה. ברוב חדרי הבריחה המוגדרים כתובים במיוחד, רמת המסתורין בחדר היא גדולה מאוד. אין לכם אפשרות לדעת מה יקרה בעוד שתי דקות של משחק. אין שום דרך לדעת איפה אתם ממוקמים מבחינת מספר החידות שעוד תצטרכו לתור כדי להצליח לצאת מהחדר, אין לכם אפשרות לדעת האם תספיקו להיחלץ מהחד בזמן. ככל שרמת המסתורין גדולה יותר, כך ככל הנראה החדר יהיה מהנה יותר.

חדרי בריחה מומלצים לילדים

בעבור קבוצות עם ילדים או קבוצות של ילדים בלבד, יש חדרי בריחה שמומלצים במיוחד. לרוב כאשר מדובר על ילדים, מדובר על ילדים סביב גיל 12. מעל גיל זה השחקנים כבר נחשבים יחסית מבוגרים. ילדים מאופיינים בחוסר קבעון מחשבתי מה שעוזר להם הרבה פעמים לפתור חידות בדרכים יצירתיות שלנו המבוגרים היה לוקח זמן רב לחשוב עליהן. חדרים לילדים הם חדרים פחות מסובכים, בהם יש פחות סיכוי שהילדים “ילכו לאיבוד” בפתרון החידות.

Leave a Reply