איך מהירות מפורזת יכולה לסכן חיים?

מהירות מופרזת- איך מהירות מפורזת יכולה לסכן חיים?

כאשר אנחנו נוהגים ברכב אנחנו לוקחים אחריות על החיים שלנו ועל החיים של כל מי שנמצא אתנו ברכב. כל נהג מכיר את הרצון להגיע מהר לפגישה הרומנטית שלו או לבית שלו אחרי יום עבודה ארוך. כאשר אנחנו נוהגים אנחנו צריכים לעמוד בפיתוי ולא לנהוג מעל המהירות המותרת בכל קטע כביש.

מהירות מופרזת יכולה לסכן את החיים שלנו ואת החיים של המשתמשים האחרים בכביש. אחת הסיבות המרכזיות לתאונות דרכים היא נהגים אשר נוסעים בכביש מעל המהירות המותרת. נסיעה במהירות מופרזת היא בניגוד לחוק והיא מהווה עבירה על חוקי התנועה.

מהירות

מהירות מופרזת – למה חשוב להימנע מנסיעה במהירות מופרזת?

למה בעצם אסור לנסוע מעל המהירות המותרת? מה הנזק אם במקום לנסוע במהירות של 80 קמ”ש אנחנו נוסעים במהירות של 120 קמ”ש? ככל שאנחנו נוסעים במהירות גבוה יותר כך שליטה שיש לנו על מערכת ההיגוי של הרכב היא פחות טובה.

במקרה שבו נצטרך לבלום בלימה פתאומית נסכן את עצמנו כי המהירות שלנו גבוה מדי. גם במצב בו הכביש חלק או רטוב אנחנו יכולים לאבד בגלל המהירות הגבוה את השליטה על הרכב שלנו. מהירות מופרזת יכולה להאט את זמן התגובה שלנו וכך להפוך את הנהיגה שלנו למסוכנת יותר על הכביש.

במקרה שבו אנחנו נוסעים מעל המהירות המותרת ופתאום יש בדרך שלנו הולך רגל, רוכב אופניים או אפילו חיה (חזיר בר, חתול רחוב, כלב טועה) אנחנו יכולים להתנגש בהם ולגרום לנזק רב – אפילו לאבדות בנפש.

מהירות מופרזת – מה העונש על נהיגה במהירות מופרזת?

מהירות מופרזת אסורה על פי חוק. נהגים שנוהגים במהירות מופרזת ונתפסים בשעת מעשה צפויים לקבל עונשים כבדים של קנסות ושל נקודות ברישיון שלהם. העונש על נהיגה מופרזת יכול לעיתים להיות גם שלילת רישיון לשלושים יום או לתקופת זמן ארוכה יותר.

שלילת רישיון יכולה להפריע לנו לנהל אורח חיים תקין והיא יכולה לפגוע באיכות החיים שלנו. כאשר אנחנו נוהגים בצורה מופרזת אנחנו נהוגים בצורה לא אחראית ומסוכנת.

לפעמים עדיף לאחר ולהגיע מאוחר יותר הבית רק בשביל שנהיה בטוחים שבדרך לא סיכנו אף אחד וגם לא את עצמנו. כאשר אנחנו שומרים על עצמנו ונוסעים בצורה אחראית אנחנו יכולים להיות בטוחים שלא ביצענו אף עבירה על החוק ושלא סתם סיכנו את החיים שלנו בגלל שרצינו להגיע חמש דקות מוקדם יותר הביתה.