בחירה טובה בצלם אירועים

רוב הזמן אנחנו מתמודדים עם שגרה מוכרת וידועה מראש, כזו שמורכבת מעבודה, לימודים, סידורים, ריצות אחר הילדים והסעות לחוגים. מפעם לפעם מגיעה סיבה גדולה לחגוג, להתרגש, לאסוף את החברים ולהתאחד עם בני המשפחה כדי לציין נקודת שיא בחיים.

חתונה היא דוגמה מצוינת לכך, כמו גם ברית המילה או בר המצווה של הילד. עם זאת, תכנון האירועים הללו הוא פרויקט מורכב כשלעצמו, וכדי שנוכל לציין אירועים אלה ברוב פאר והדר אנחנו נדרשים לבחור אולם, תקליטן ועוד שלל נותני שירותים שירכיבו עבורנו חוויה בלתי נשכחת. בין כולם יש איש מקצוע אחד מרכזי במיוחד, והוא הצלם של האירוע. החשיבות הרבה שלו נובעת מנושא אחד עיקרי – העבודה שלו היא זו שתישאר איתכם לנצח.

רגע לאחר שהאורות יכבו, הבגדים ייעלמו בארון והתקליטן ימשיך לאירוע הבא שלו, אתם תישארו עם הזיכרונות ועם התמונות שתקבלו. אם כן, אין ספק שאתם צריכים לבחור את הצלם שלכם בקפידה, והנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה.

ניסיון ספציפי

צלמים שונים מתמקדים באירועים שונים. מי שצילם לאורך שנים זוגות ביום נישואיהם לא יתאים בהכרח לצילומי הברית שלכם, שכן מדובר באירוע אחר לחלוטין, עם אופי ייחודי וצרכים אחרים. לאירוע כזה תצטרכו צלם ברית שיידע לתפוס את הרגעים הנכונים, את הזוויות הטובות ביותר ואת החלקים המרכזיים באירוע כולו. לכן, כשאתם נפגשים עם צלמים שונים, בקשו שיציגו לכם תמונות מאירועים קודמים.

התמקדו באירועים מקבילים, ואם אתם מחפשים צלם לבר המצווה אל תתמקדו בתמונות ממסיבות חינה או מאירועים עסקיים. כשאתם בוחנים את התמונות שימו לב לאיכות שלהן, לחדות התמונה, לזוויות ולסגנון הכללי. חשוב שתהיו בטוחים שהצלם קולע לטעם האישי שלכם, ושהסגנון שלו מדבר אליכם. סגנון אמנותי מדי לא יתאים למי שפחות מתחבר לז’אנר הזה, ולהיפך.

 

שימו לב לפרטים הקטנים

לאחר שאתם בטוחים שמצאתם צלם איכותי ומנוסה שיודע מה אתם מחפשים ומה הסגנון האישי שלכם, הגיע הרגע להיכנס לפרטים הקטנים והטכניים. בדקו את הצעת המחיר שלפניכם ושימו לב שאתם שולטים בפרטים השונים  בה. הצעות מחיר צריכות להיות מפורטות כדי שתוכלו לדעת בדיוק אילו שירותים אתם מקבלים כדי שלא תהיינה הפתעות ברגע האמת. אם בשיחתכם ביקשתם שני צלמים אבל הצעת המחיר כוללת רק צלם אחד, אתם עשויים לגלות שהמחיר הכללי יהיה גבוה יותר כשיגיע מועד התשלום הסופי.

אם ההצעה אינה כוללת אלבום על אף שהבעתם רצון בכך, גם לכך יהיה מחיר בהמשך. שימו את הדגש על נושאים שחשובים לכם והקפידו שכל הנושאים הללו יעלו על הדף ויעברו לחתימתכם ולחתימת הצלם. רק כך תדעו מראש בדיוק למה לצפות ומה המחיר שתצטרכו לשלם עבור השירות שאתם רוצים לקבל. זוהי הדרך היחידה להבטיח מזכרת שהיא באמת בלתי נשכחת.