הוזלת עלויות על חבילות תקשורת

בשנים האחרונות חלה מהפכה של ממש בשוק התקשורת הישראלי. מה שהתחיל ברפורמה בחברות הסלולר, המשיך גם לשוק הטלוויזיה ופתח לאזרחי ישראל את האפשרות לחסוך יותר כסף. אז אם גם אתם רוצים להתחיל לחסוך כדאי שתכירו את האפשרויות השונות.

כולנו צרכני תקשורת

טלפון, טלפון נייד, כבלים ואינטרנט- משק הבית הממוצע במדינת ישראל מוציא מאות שקלים בחודש על תקשורת. כמו האדם הממוצע גם אתם מוציאים כסף רב על תקשורת, ועל ידי היכרות עם החבילות השונות והאפשרויות העומדות בפניכם תוכלו לחסוך כסף רב.

טלפון סלולרי

בעבר התחברות למפעיל סלולרי כללה התחייבות למספר שנים. כך נמנעה תחרות בין החברות השונות, וכל לקוח היה מחויב לאותה התכנית במשך מספר שנים. מאז הרפורמה בשוק הסלולר כל אחד יכול לעבור חברה בכל זמן, מה שגורם לחברות השונות להציע מסלולים משתלמים שיפתו את הלקוחות להתחבר אליהן. כדאי להיות מעודכנים במבצעים השונים ולהיעזר ברשת האינטרנט כדי להשוות מחירים ולהשיג את המחיר הטוב ביותר בכל זמן נתון.

טלפון

ברבים מהבתים מוותרים על קו טלפון ומסתפקים במכשירי הסלולר הרבים שיש בכל בית. אם אתם בכל זאת מתעקשים על טלפון קווי- בין אם מסיבות בריאותיות ובין אם בגלל שקשה להרגיש בבית בלי קו טלפון- בטח תשמחו לשמוע שקיימים מסלולי טלפון מוזלים, ועל ידי השוואת מחירים אפקטיבית תוכלו למצוא את המסלול שמתאים לכם.

אינטנרט

חיבור לאינטרנט כולל תשתית וספק שיכול להינתן דרך חברה אחת או דרך שתי חברות שונות. תשתית האינטרנט בישראל מסופקת על ידי בזק והוט, ואילו בגזרת הספקים ניתן למצוא חברות רבות. המחירים בין החברות השונות משתנים וחשוב לבצע סקר שוק מעמיק כדי למצוא את המסלול הזול ביותר עבורכם.

דבר נוסף עליו כדאי לשים דגש בבחירת ספק ותשתית הוא מהירות החיבור שנע בין 15 מ”ב ל-100 מ”ב. חשוב להבין שאתם לא בהכרח צריכים את האינטרנט הכי מהיר, ובחירה באינטרנט איטי יותר יכולה לחסוך לכם כסף בלי לפגוע בשימושים שלכם באופן מהותי.

כבלים

השינוי האחרון בתחום התקשורת הישראלי חל בשנה האחרונה כאשר סלקום טיוי ופרטנר טיוי החלו להציע שירותי טלוויזיה דרך האינטרנט. הצטרפותן של שתי אלה לתחום יחד עם כניסתה של נטפליקס לשוק הישראלי חייבו את החברות הוותיקות להגיב עם מחירים משתלמים יותר.

שירותי הטלוויזיה המבוססים על האינטרנט עדיין נחשבים טובים פחות, כיוון שהיצע הערוצים נמוך יותר, ומתרחשות בהם תקלות רבות יותר. אם ניסיתם חבילה של אחת החברות החדשות והתאכזבתם, תוכלו לבחור לפי מדדי השוואת אינטרנט וליהנות מחבילה משתלמת במיוחד שגם תפעל היטב. אחת האפשרויות המשתלמות היא חבילה משולבת של אינטרנט, טלפון וטלוויזיה. החברות השונות מציעות מסלולים מהסוג הזה, והן מאפשרות להוזיל באופן משמעותי את עלויות התקשורת.

Leave a Reply