טיפים לבחירת מתנות סוף שנה לילדים עם ערך אישי/חינוכי

סיום שנת הלימודים בגני ילדים מסמלים למעשה סיום של תקופה עבור כולם, הילדים, הגננות והצוות הניהולי וכמובן,  ההורים. את סוף  השנה נוהגים לציין באירועים חגיגיים אשר  במהלכם מעניקים מתנות לילדים. ילדים אוהבים לקבל מתנות וההורים וצוותי הגן אוהבים לתת אותם. מתנות מחזקות את הקשר בין כל הצדדים, רבות מהן נשמרות למזכרת, יש בהן אקט חינוכי אבל גם כיפי. כך שכל הצדדים נהנים. מתנות שניתנות על ידי הנהלות הגנים הן גם סוג של מסר לילדים ולהורים. אנחנו אוהבים אתכם ורוצים שתגיעו אלינו לשנה נוספת. ניתן להדפיס לוגו של הגן על  המתנה כדי שהילד והוריו יזכרו ברבות הימים היכן הם בילו בשנותיהם הראשונות.

כיצד להחליט על מתנה לילד

בחירת מתנה מחייבת קבלת החלטה לא פשוטה. מצד אחד קיימות מתנות שימושיות לצרכים יומיומיים, לטיולים ועוד, ומאידך, יש מתנות עם ערכים חינוכיים שהורים רבים היו מבקשים לסגל לילדיהם. מתנה עם ערך חינוכי יכולה להיות הרבה יותר אישית והיא במידה רבה מחזקת את הקשר בין ההורים וילדיהם. התלבטות זאת קיימת גם אצל הגננות והצוות הניהולי אם כי כעצימות נמוכה יותר.

במידה וההורים מבקשים מתנה עם ערך חינוכי אזי עומד לפניהם מבחר גדול של מתנות אפשריות. בחירת המתנות נעשית בין  היתר על פי גיל הילד ומינו, ניתן לרכוש עבורו משחקים לשימושו האישי ואשר הוא משחק איתם בגפו. מתנות מסוג זה הן ספרי קריאה, משחקי מחשבה וכדומה.

מתנות אחרות הן מתנות שהוא יוכל לשחק עימן יחד עם ילדים אחרים, עם ההורים,  האחים ובני משפחה אחרים. כאן ניתן למצוא שפע של משחקי קופסא, פאזלים משחקי קלפים וכדומה. יש מתנות שנועדו למשחק בבית ויש אחרות למשחקים מחוצה לו.

התאמת המתנה לאופיו של הילד

יש חשיבות להתאים את  המשחק לאופי הילד. אם הוא אוהב פעילויות ספורט הרי שכדורים למיניהם, משחקי חץ וקשת, קליעה למטרה וכדומה יתאימו מאוד. נכון שאלו נחשבות מתנות לשעות הפנאי אבל יש בהם מסרים חינוכיים שמעודדים פעילות ספורטיבית והתנתקות מהמחשב שבבית.

במקרים רבים, מומלץ לתת משחקים חינוכיים שנועדו לגרות את  הסקרנות של הילדים, ומתנות סוף שנה הן  הזדמנות  נהדרת לתת סוג של הכוונה לילד, להציג בפניו תחומים חדשים שעדיין לא הכיר, לעניין אותו בתחום חדש שעד כה הוא נמנע או שלא היה מוכן להיכנס אליו.

הורים רבים מבקשים דווקא  לתת  מתנות בתחומים אשר ילדיהם מתעניינים ואוהבים. כמו בתחומי ציור, מוסיקה או כל פעילות יצירתית אחרת.

הבאת  מתנות היא הזדמנות לחיזוק קשרים ולהביע הערכה ואהבה. הקדשה מתאימה מההורים, מהצוות החינוכי ומכל נותן  מתנה תהפוך אותה לאישית יותר ותהיה מוערכת רבות על ידי המקבל. מתנות לגן ילדים הן מתנות חינוכיות ואישיות, והן לרוב נשמרות יותר מאשר אלו האחרות, ולכן תמיד יהיה נעים להיזכר בהן ובנסיבות בהן הן ניתנו.

Leave a Reply