נהיגה במהירות מופרזת – איך תצאו בנזק מינימאלי?

למעלה מ-60% מנהגי ישראל נתפסו לפחות פעם אחת על נהיגה במהירות מופרזת. במרבית המקרים, תם הסיפור בדו”ח כספי ללא הזמנה לדין משפטי. במקרים אחרים, בהם המהירות הייתה גבוהה בהרבה מן המותר, תדרשו להתייצב למשפט תעבורתי, וזה בדיוק הזמן לחפש עורך דין תעבורה מהשורה הראשונה.

כיצד מוגדרת נהיגה במהירות מופרזת על פי החוק?

תקנות 51, 52, ו-54 לחוק התעבורה מתייחסות לנהיגה במהירות מופרזת ומגדירות מהי, מתי היא חלה, על מי ומהם העונשים הקבועים בחוק לעוברים עבירה זו. לדוגמא, בדרך עירונית העונש על נהיגה במהירות מופרזת נע בין 250 ₪ (עד 20 קמ”ש מעל למותר), 750 ₪ (עד 30 קמ”ש מעל למותר) ומעבר לכך – הזמנה למשפט ואפשרות לפסילת רישיון במקום עד 30 יום.

 מה כדאי לעשות במקרה שנתפסתם?

נדמה שאין נושא משמעת תעבורתי כמו נהיגה במהירות מופרזת שבו העסקת עורך דין תעבורה איכותי עשויה לסייע לכם. ההבדלים בענישה בין פורעי מהירות שהתייצבו למשפט שלהם ללא עורך דין לעומת אלו שבחרו בדרך הנכונה – עצומים. לכן, אל תהססו ואל תחשבו פעמיים. קחו עורך דין טוב. וכמה שיותר מהר. דעו לכם כי מרבית העונשים המשפטיים בישראל כנגד מקרים של נהיגה במהירות מופרזת מסתיימים בהסכם בין התובעת – משטרת ישראל, לנתבע. זאת לשביעות רצונם של שני הצדדים והמערכת המשפטית. עורך דין תעבורה איכותי חותר תמיד להגיע לנקודה זו, אך בדרך אליה עורך בדיקות רבות, מצליב מידע, מוודא את תקינות תהליך תפיסת הלקוח שלו (הן מבחינה טכנולוגית, רישום ותיעוד, התנהגות השוטר ועוד), בודק את עברו התעבורתי, מחפש נסיבות נוספות להקלה בעונש (מצב כלכלי, תלות תעסוקתית / משפחתית / עסקית וכו’ של הנהג ברכבו) ועוד. זוהי עבודה לא פשוטה ולא מועטה, שלבד לא תוכלו לעשותה בשום דרך.

 במקרה של עבירת מהירות ראשונה ועבר תעבורתי נקי באופן יחסי, נוטה בית המשפט לחוס על הנאשם במרבית המקרים ולחייבו בעונש שלילה מינימאלי ובקנס כספי קל בצידו. גם נוכחותו של עורך דין לצד הנאשם, מסייעת לבית המשפט לבחור בדרך המקלה. לעומת זאת, עבירות חוזרות של נהיגה במהירות מופרזת מעצימות את העונש, שעלול להגיע לתקופות שלילה ממושכות, קנסות גבוהים ואף מאסר בפועל.

 אז זכרו: במקרים של נהיגה במהירות מופרזת ההבדל בין עונש סביר לחמור מצוי בשתי מילים – עורך דין. בהצלחה!

Leave a Reply