עולם הכלבים – אילוף תזונה ועוד

עולם הכלבים

הכלב הוא חיה מבויתת של הזאב האפור. הכלב המבוית הופיע לפני 15,000 שנים במרכז אסיה ומשם מתפשט במהירות ברחבי העולם. הכלב תמיד היה מאוד מועיל לאנשים בקטע של בטחון והגנה, התחבורה וממלא תפקיד של לווי. כתוצאה של תהליך הביות, הכלב פיתח אינטליגנציה חברתית חסרת תקדים בקרב בעלי חיים והוא קיבל אמון מבני האדם. הכלב הפך לחברו הטוב של בני האדם כזה שממלא כל מני תפקידים בחיינו שהלכו והתרבו. כלבים רבים היום עוזרים לאנשים עם מוגבלות או משמשים למצוא אנשים או חומרים אסורים ומסוכנים. התפקיד העיקרי של כלבים עדיין זה חיית המחמד.

תזונת כלבים

ככל שיותר אנשים מבינים את החשיבות של תזונה בחייהם, מתחילים להבין את חשיבותו לבריאות של הכלב שלהם. יצרני מזון הם רק מייצרים מוצרים חדשים שבתוויות שלהם כתוב שהמרכיבים הם אורגניים או טבעיים. קרא את תוויות המזון שאתם קונים לכלבים שלהם כי זה מאד חשוב אבל אתם צריכים לדעת מה לחפש במוצר. הנה כמה טיפים:
החומרים צריכים להיות רשומים בסדר יורד לפי הכמות. אז אם המרכיב העיקרי הוא בשר (מה שאתם רוצים), מכיל בדרך כלל למשל בשר עוף. העוף הוא מרכיב בעיתי כי הוא מכיל כל כך הרבה מים והוא קל ליצרנים לתמרן תווית.

בחירת גור

ברגע שאנחנו מחליטים לבחור כלב חייבים לשאול את עצמנו כמה שאלות על הציפיות שיש לנו מהחבר על ארבע. קודם כל צריך אהבה לחיות כי בלי זה אין טעם לאמץ גור. אנחנו רוצים כלבים גדולים או קטנים? יש לנו מרחב פנוי בשבילו? אנחנו פנויים לטפל ולהוציאו כל יום ואפילו כמה פעמים ביום? שאלה נוספת היא היכן יהיה הכלב? אם אתה רוצה לצרף כלב בבית צריך לתת לו מספיק מקום ואם אתה גר בבית עם חצר, אז אנחנו חייבים לקבע מקום שיאפשר לו לחיות בנוחות. אם יש לנו ילדים יש לבחור גזע ידידותי עם אופי נוח. תיקחו בחשבון שגזעים רבים היו במקור ציידים, שומרים ולוחמים. לדוגמה, אם בחרנו בטרייר והוא חי בחצר ההרגל לחפור לא יאלם לעולם . אם אין לך זמן לבלות עם הכלב שלך אז אל תבחר דלמטי, רטריבר או כל רוב הכלבים הדורשים הרבה תשומת לב רבה. אימוץ כלב יכול לשנות את חיינו – לפני ביצוע שלב זה עליך לוודא כי אנו מסוגלים לעמוד בכזה התחייבות. זוהי החלטה דומה להחליט ללדת. אפשר למצוא כאן רשימה של שאלות, אשר תצטרך לשאול את עצמך , כדי להיות בטוח שאתה והכלב שלך תרגישו טוב ביחד. יש להם מספיק מקום גם עבור הכלב?

אילוף כלבים

תהליך האילוף של הכלב הוא אמצעי לימוד של הכלב לבצע פקודות מסוימות. קיימים מורים פרטיים שיודעים לאלף כל כלב. נפוץ האילוץ במקרים של תרגילים או לדברים יותר רציניים כמו מקרים של הטסת חיות מחמד. כלבים הם חיות פרא עם התנהגות מאד חברתית. לכן, כלבים, לפי אינסטינקט או לימוד, מגיבים לאותות הניתנות על ידי הבעלים. רוב הכלבים חיים סביב אנשים שרוצים שהכלב שלהם התנהג יפה. כמו כן, כלבים מסוימים מאומנים להגן על בעליהם. הדבר הכי קשה לעשות באימון הוא למצאו את הדרך לתקשר עם הכלב ולגרום לו להבין מה אתה דורש ממנו. העיקרון הבסיסי של אימון הוא פשוט: התנהגות רצויה היא מתוגמלת תוך ציות.
אילוף כלב זה לחנך כלב לעשות מה שאנחנו רוצים מתי שאנחנו רוצים!

Leave a Reply