שירת דבורה

שירת דבורה

דבורה הנביאה היתה אחת השופטות שהיו לעם ישראל בתקופת השופטים. היא נחשבה לדמות יחודית ונעלה אשר הובילה את עם ישראל לגבור על יבין מלך חצור. למרות העובדה שהיא לא היתה חלק מהלוחמים, היא ליוותה אותם בזכות הכוח הרוחני שלה ובזכות העובדה שרוח הקודש שרתה בתוכה.

היא נתנה ללוחמים עצות מועילות ועודדה אותם לכל אורך הלחימה. מעבר לכך היא ידועה כאישה מלאת חוכמה מצד אחד, אך גם מלאה בצניעות מצד שני, כזו שיודעת להעריך מאמץ של אחרים או להעריך את הנס שעשה ה’ בכדי לעזור לעם ישראל לנצח.

שירת דבורה היא המקום בו היא מודה על לאלוהים על ניצחון ישראל על האויבים, מודה ליעל אשת חבר הקיני אשר השקתה את סיסרא, שר צבאו של יבין מלך חצור, בחלב והרדימה אותו, מה שהביא בין היתר לניצחון של ישראל.שירת דבורה

שירת דבורה- שירה של משוררת דגולה

שירת דבורה היא שירה פיוטית המראה כי בנוסף לכישוריה וחוכמתה היתה דבורה גם משוררת דגולה. שירתה מוקראת ביום בו מוקראת גם שירת הים.

הדמיון בין שירת דבורה לשירת הים ניכר בהודיה לאלוהים, בהלל ובשבח לאלוהים על הניסים שעשה שבשני המקרים קשורים למים- קריעת ים סוף בשירת הים והנס בו טבעו האויבים בנחל הקישון בשירת דבורה. דבורה מעודדת את כל עם ישראל להודות, לשמוח ולהצטרף לשירתה.

היא באה עם רצון אמיתי ליצור אחדות בעם ישראל, לפרגן לעם ישראל אשר התגייס למלחמה וניצח ולכל העוסקים במלאכה אשר הביאו לניצחון.

דבורה – סמל לזוגיות מופתית של נתינה וקבלה הדדית

דבורה היא סמל ומופת לעם ישראל לא רק בתקופת היותה שופטת. היא זכורה עוד שנים רבות לאחר מכן כאשת חיל, דמות נעלה אשר ידעה להעצים את האנשים שבאו להתיעץ עימה, או את בעלה שהיה אדם פשוט ולא מלומד.

למרות זאת, בזכותה, הוא תרם לחברה ככל שיכול היה, מה שיצר אצלו ביטחון עצמי וסיפוק. בחיי הזוגיות שלה, ממש כמו בתרומתה החברתית, דבורה פעלה מתוך רצון אמיתי לנתינה ואהבה ללא תנאים, מבלי לחשוב כלל על מה שתקבל בתמורה. על פי הקבלה, זהו הסוד למציאת בן או בת הזוג המתאימים, מה שרבים מתקשים בימינו למצוא, ועוד יותר מכך- זו הדרך ליצור מערכת היחסים פורה, מלאה וארוכת טווח.

 

מצאנו באינטרנט בתחום לימודי קבלה משתמש אשר פירש את כל השירה לשפתנו בפוסט הזה

Leave a Reply